вівторок, 29 грудня 2020 р.

Свято Нового року

 Наші найулюбленіші вчителі і шановне керівництво ліцею! Ми всі щиро і дружно вітаємо вас з чудовим, чарівним і довгоочікуваним прийдешнім Новим роком! Бажаємо вам слухняних і розумних учнів, надійних і дружних колег! Нехай ваша робота приносить тільки радість і задоволення. Нехай кожен ваш день починається з веселих посмішок люблячих вас учнів. Вдачі вам на професійній ниві, гідної зарплати, достатку, благополуччя і щастя. Нехай прийдешній Новий рік буде ще прекраснішим, чарівнішим і цікавішим!

Новий рік, Новий рік!
Щастя вам на цілий рік,
Ще здоров’я і добра,
Хай святкує вся сім’я!

Будьте ви завжди здорові,
Хай пригоди будуть нові,
Нові враження і люди,
Хай цей рік щасливим буде!

З Новим роком, українці!
Хай в квартирі і хатинці
Заіскриться вогник чуда,
Хай добро до вас прибуде!

Хай насіється із неба
Те, чого усім вам треба.
Хай зійде вам Божа ласка,
І в життя приходить казка!




середа, 16 грудня 2020 р.

МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ЗЛОЧИННОСТІ

ПРОФІЛАКТИКА ДИТЯЧОЇ БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ ТА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ДИТЯЧОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

 Було проведено зустріч з працівником ювенальної поліції - Виноградовою О. В. та дільничним офіцером Кам'янської громади Сахацьким Д. Ю. Провели бесіду про профілактику дитячої безпритульності, про зниження рівня дитячої злочинності.

МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ЗЛОЧИННОСТІ

 16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА


Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

 

В нашому закладі освіти були організовані та проведені навчальні заняття та зустрічі присвячені цій темі.

Були продемонстровані матеріали, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

  1. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  2. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді
  3. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті
  4. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

Усі матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», доступні на сайті Офісу Ради Європи, які можуть використовуватися педагогічними працівниками, соціальними педагогами, практичними психологами під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства.

понеділок, 7 грудня 2020 р.

День української хустки

 7 грудня відзначають День української хустки. День української хустки почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. А з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

Цього дня зазвичай проводять флешмоб “Зроби фото з хусткою”, під час якого жінки можуть одягти хустку, сфотографуватися й опублікувати фото у соцмережах.

Раніше дівчата та жінки носили хустку протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.

Наш клас також приєднався до флешмобу #українськахустка