понеділок, 26 квітня 2021 р.

26 квітня − 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи

 

     Щороку 26 квітня у нашому класі проводиться виховна година на тему: "Чорнобильська катастрофа". 

Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде!
 
   26 квітня - 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Це знакова дата для кожного українця. Вона розділила життя на до і після. Саме в цей день у 1986 році сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип'ять і 30 км поліських лісів, на зону відчудження. Покинуту і небезпечну, на сотні років. Близько 116 000 людей отримали статус переселенців і більше 6 000 – ліквідаторів. Ми стали свідками не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя багатьох тисяч наших земляків.


Жертви та наслідки Чорнобильської трагедії

     Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних та гуманітарних наслідків.

     У довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж від вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.

     Визначити масштаби трагедії та її впливу на здоров'я людей важко досі. Так, 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби в найближчі декілька місяців після дня аварії. Лише від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей.

     Уже 35 років із моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. А навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.

День пам’яті Чорнобиля

     26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

     У грудні 2016 року Генеральна асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

     У день Чорнобильської трагедії в нашій країні зазвичай відбуваються пам’ятні заходи: покладання квітів, мітинги-реквієми й тематичні виставки. Також проходять зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадянами, які постраждали внаслідок катастрофи.










четвер, 8 квітня 2021 р.

Місячник екологічного виховання

 АКЦІЯ 2021 "ЗАХИСТИ ПЛАНЕТУ СЬОГОДНІ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ"  (01.04-30.04)

Чим небезпечні використані батарейки для природи?

Згідно з дослідженнями вчених, встановлено, що навіть однієї батарейки формату АА (пальчикової) достатньо аби забруднити територію від 10-15 квадратних метрів. Це пов’язано з неправильною їх утилізацією, адже здебільшого використані батарейки відправляються у смітник, а це робити категорично заборонено. Про це також свідчить знак з перекресленим сміттєвим контейнером, зображений на батарейках.

Батарейки та лампи з використанням ртуті, нарівні з розбитими градусниками, становлять групу найбільш шкідливих та небезпечних відходів, тому в звичайні сміттєві контейнери викидати їх не можна. 

Основні речовини, що містяться в акумуляторних батарейках та небезпечні процеси:

  • Свинець — один із найшкідливіших металів. Він сам і його сполуки токсичні, при гострому отруєнні, ви відчуєте сильні болі в животі і суглобах. Має властивість накопичуватися в нирках і кістках поступово руйнуючи їх.
  • Кадмій — ще один отруйний метал. Також, як і свинець дуже токсичний. При його отруєння можливі судоми, провокує розвиток раку.
  • Ртуть — про неї і говорити нема чого. Всі з дитинства налякані цією речовиною, адже, коли дітям ставлять градусник, то нагадують не вронити його, адже тоді розсипеться шкідлива ртуть. Дійсно, концентрація парів ртуті сильно впливають на стан мозку, печінки, нирок  і нервової системи.

Корозія значно пришвидшує руйнування металевого покриття батарейки, спричиняючи швидке розповсюдження шкідливих речовин в ґрунті, далі в ґрунтових водах і в кінцевому результаті – в організмі людини. Але такого забруднення можна досягти не лише через неправильну утилізацію пальчикових батарейок, а й акумуляторів для смартфонів та іншої техніки.

Небезпечним для природи також є спалювання акумуляторів, адже таким чином отруйні речовини потрапляють в атмосферу разом з димом. Спалювати акумулятори заборонено.

Тому ми приєднуємось і Вас закликаємо: "Здавайте батарейки на безпечну утилізацію!"