четвер, 8 квітня 2021 р.

Місячник екологічного виховання

 АКЦІЯ 2021 "ЗАХИСТИ ПЛАНЕТУ СЬОГОДНІ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ"  (01.04-30.04)

Чим небезпечні використані батарейки для природи?

Згідно з дослідженнями вчених, встановлено, що навіть однієї батарейки формату АА (пальчикової) достатньо аби забруднити територію від 10-15 квадратних метрів. Це пов’язано з неправильною їх утилізацією, адже здебільшого використані батарейки відправляються у смітник, а це робити категорично заборонено. Про це також свідчить знак з перекресленим сміттєвим контейнером, зображений на батарейках.

Батарейки та лампи з використанням ртуті, нарівні з розбитими градусниками, становлять групу найбільш шкідливих та небезпечних відходів, тому в звичайні сміттєві контейнери викидати їх не можна. 

Основні речовини, що містяться в акумуляторних батарейках та небезпечні процеси:

  • Свинець — один із найшкідливіших металів. Він сам і його сполуки токсичні, при гострому отруєнні, ви відчуєте сильні болі в животі і суглобах. Має властивість накопичуватися в нирках і кістках поступово руйнуючи їх.
  • Кадмій — ще один отруйний метал. Також, як і свинець дуже токсичний. При його отруєння можливі судоми, провокує розвиток раку.
  • Ртуть — про неї і говорити нема чого. Всі з дитинства налякані цією речовиною, адже, коли дітям ставлять градусник, то нагадують не вронити його, адже тоді розсипеться шкідлива ртуть. Дійсно, концентрація парів ртуті сильно впливають на стан мозку, печінки, нирок  і нервової системи.

Корозія значно пришвидшує руйнування металевого покриття батарейки, спричиняючи швидке розповсюдження шкідливих речовин в ґрунті, далі в ґрунтових водах і в кінцевому результаті – в організмі людини. Але такого забруднення можна досягти не лише через неправильну утилізацію пальчикових батарейок, а й акумуляторів для смартфонів та іншої техніки.

Небезпечним для природи також є спалювання акумуляторів, адже таким чином отруйні речовини потрапляють в атмосферу разом з димом. Спалювати акумулятори заборонено.

Тому ми приєднуємось і Вас закликаємо: "Здавайте батарейки на безпечну утилізацію!"







Немає коментарів:

Дописати коментар